2023-AS ŐSZI TECHTOGETHER ÖSSZEFOGLALÓ

2023. október 17-én csapatunk részt vett a Techtogether mérnökhallgatói versenyen, amely a Techtogether+ járműipari konferencia, kiállítás és rendezvény részeként került megrendezésre, a korábbi versenyekkel ellentétben ez csupán egy napra korlátozódott.

A Techtogether verseny minden évben hasonlóan épül fel. Csapatunk regisztrációt követően a versenyt megelőzően feladatokat kap a támogató cégektől, akik ezzel mérik fel tudásunkat és rátermettségünket. Ahogyan az eddigi években, így idén is annak érdekében, hogy jól szerepelhessünk, csapatunknak számos előfeladatot kellett teljesítenie.  A verseny során több helyszínen, párhuzamosan zajlottak a különféle feladatok, a korábban elkészült munkák, prezentációk itt kerültek bemutatásra, értékelésre.

Az Eiffel Műhelyházhoz megérkezve elfoglaltuk és berendeztük a számunkra kijelölt standot, majd ezt követően kezdetét vette a verseny. Csapatunk számára elengedhetetlen volt a pontos időbeosztás, hiszen a vállalati- és gyakorlati feladatok mellett más kihívásokon is helyt kellett állnunk. Teljesítenünk kellett a HUN-REN SZTAKI feladatát, amelyben célja, hogy csapatunk szemléltesse, milyen fenntarthatósági törekvéseket tettünk az elmúlt 12 hónapban. Egy 3D-s feladat során csapatunknak egy általunk választott, 3D nyomtatási technikával készült alkatrészt kellett bemutatnia. Sor került egy kvízre is, mindezek mellett pedig lehetőségünk nyílt felkeresni a helyszínen 3 olyan feladatot nem adó, rendezvényt támogató céget, akikkel kötetlenebb jellegű szakmai beszélgetést folytathattunk. A feladványok mellett értékelésre került csapatunk standja, megjelenése és bemutatkozása is.

A Techtogether+ elnöke Dr. Takács János, a Gépipari Tudományos Egyesület elnöke volt. A zsűri tagját képezte még Dr. Haidegger Géza, a SZTAKI tudományos főmunkatársa. Ők értékelték a csapat által prezentált feladatokat, illetve a standunk pontszámát is tőlük kaptuk. 

A 3D-s feladatot külön bizottság értékelte. Elnöke Falk György, a Varinex Zrt. alapítója, stratégiai igazgatója volt. A zsűri további tagjait Hajas Gergely, az Alu-Öntő Kft. ügyvezető igazgatója és Deffend Ádám, a Magyarmet Finomöntöde Kft. NPI-mérnöke alkották.

A feladatok lebonyolítását követően sor került az eredményhirdetésre, ahol az oklevelek átvétele után kiosztásra kerültek a vállalati különdíjak is. Csapatunk az őszi Techtogether+ során négy különdíjban részesült. Mi nyertük a Magyar Öntészeti Szövetség, a Knorr Bremse Fékrendszer Kft., az msg Plaut Hungary Kft. illetve a Rohde & Schwarz Hungária Szolgáltató Kft. különdíjait.

A különdíjak kiosztását követően kihirdetésre került a Techtogether három dobogós versenycsapata. A versenyt megelőző hetek kemény munkái és a helyszínen tett eredményes szereplés kifizetődött, hiszen csapatunkat kiáltották ki a 2023-as őszi Techtogether+ győzteseként. Falk György, a Varinex alapítója, stratégiai igazgatója adta át az első helyért járó 400 ezer forintos fődíjat.

Csapatunk tagjai mindamellett, hogy egyetemi tanulmányaikat végzik és dolgoznak jövő évünk versenyautóján még a vállalatok által kiadott feladatokat is közel tökéletesen megoldották. Egy-egy ilyen jellegű verseny mindig segíti csapatunkat abban, hogy méginkább összekovácsolódjunk és mégjobban megtanuljunk együtt dolgozni. Rendkívül büszkék vagyunk az elért eredményekre, hiszen a versenyen elindult tizennény csapat közül mi állhattunk fel a dobogó legfelső fokára ezzel bebizonyítva, hogy egy ilyen sokszínű és megpróbáltatásokkal teli versenyen is kitűnően helyt tudunk állni.

Hálásak vagyunk a Techtogether+ versenyt támogató vállalatoknak és szervezőknek, hogy létrehozták ezt a magas színvonalú versenyt. Mindezek mellett köszönjük csapattagjaink kitartó, alázatos munkáját, illetve szponzoraink nagylelkű támogatását!